ZADZWOŃ +48 570 219 099

Płyty Jomb

płyty jumbo

Płyty Jomb

Opis

Płyty Jomb to płyty drogowe o wielu zastosowaniach. Stosowane zarówno jako rozwiązania stałe, jak i zastępcze. Najczęściej służą do budowy ulic, dróg i parkingów. Również dla ruchu pojazdów ciężarowych lub maszyn budowlanych. Ich wytrzymałość i łatwość w układaniu sprawia, że są częstym wyborem. FG Beton produkuje płyty Jomb o wymiarach 100x75cm z podwójnym zbrojeniem. Oferujemy je w dwóch wariantach o wytrzymałości 30 lub 50kN.

Płyty Jomb nadają się nie tylko do budowy dróg, świetnie sprawdzą się do zabezpieczenia i umacniania powierzchni. Stosuje się je na skarpach, nasypach i rowach. Zastsowanie otworów pozwala na odprowadzenie wody opadowej – przepuszczą ją do gruntu i droga stanie się bezpieczna do przejazdu. Pozwalają również na przerost roślinności.

Zastosowanie

 • Zastosowania stałe i tymczasowe
 • Ulice
 • Drogi dojazdowe
 • Parkingi
 • Place składowe
 • Alejki
 • Ogrody
 • Zabezpieczanie i umacnianie powierzchni skarp ziemnych, nasypów oraz rowów
 • Prace związane z inżynierią komunikacyjną
płyta jumbo

Zalety

 • Trwałe – wytrzymają wiele dekad
 • Szybkie w położeniu
 • Wytrzymałe – odpowiednie na spory nacisk i naprężenia oraz odporne na ścieranie
 • Ekologiczne – otwory pozwalają na odpływ wody opadowej oraz przerost zieleni
 • Wzmacnia, usztywnia i wyrównuje podłoże
 • Estetyczny wygląd
 • Wykonane z betonu wysokiej klasy z podwójnym zbrojeniem

Dane Techniczne

Długość100 cm
Szerokość75 cm
Wysokość12,5 cm
Wytrzymałość30 kN lub 50 kN
ZbrojenieTak, podwójne
Waga170 kg
Klasa betonuC30/37
Ilość na palecie7 sztuk

Instrukcja układania płyt Jomb

Oto kilka ogólnych kroków, które należy wykonać podczas układania betonowych płyt drogowych:

 1. Wyznaczenie obszaru: trzeba wyznaczyć miejsce, w którym będą układane płyty,
 2. Przygotowanie terenu: należy usunąć warstwę humusu, zniwelować powierzchnię i przygotować podłoże. Wyrównać teren, jeśli trzeba, usuń korzenie, większe kamienie i inne przeszkody.
 3. Podbudowa pod drogę: w zależności od planowanego obciążenia i posiadanego podłoża można stosować podbudowę w postaci kruszywa o uziarnieniu 0-31,5 mm lub gruboziarnistego piasku o grubości min. 10-15 cm.
 4. Warstwa wyrównawcza: zalecamy położenie warstwy wyrównawczej z piasku lub niezagęszczonej mieszanki cementowo-piaskowej o grubości 2-5 cm.
 5. Układanie płyty: należy ułożyć płyty na przygotowanej powierzchni tak, by przylegały do niej całą powierzchnią. Płyty należy układać jedna przy drugiej. W zależności od sposobu układania należy zachować dylatację 5 – 10mm.
 6. Wypełnienie szczelin: należy zamulić szczeliny między płytami, na przykład pospółką o uziarnieniu 0-10 mm oraz piaskiem
 7. Wyschnięcie i utwardzenie: należy pozostawić beton na kilka dni, aby wyschnął i utwardził się. Po tym czasie droga będzie gotowa do użytku.
 8. Zapewnienie odwodnienia: Należy zadbać o odpowiednie odwodnienie nawierzchni ułożonych płyt.

O Firmie FG Beton

Jesteśmy czołowym producentem prefabrykatów betonowych oraz suchego betonu towarowego na Pomorzu. Do produkcji Naszych wyrobów wykorzystujemy wyłącznie materiały najwyższej jakości. Wykfalifikowana kadra dba o to, aby każde zamówienie wykonane było z najwyższą pieczołowitością i w najkrótszym terminie. 

Transport

Świadczymy usługi dowozu Naszych produktów na terenie całej Polski. Posiadamy flotę pojazdów z HDS oraz dłużycowych. Oferujemy transport z rozładunkiem Naszym lub Własnym. 

Usługi dodatkowe

Oferujemy również usługi związane z układaniem płyt yomb. U Nas możesz za jednym zamachem zamówić usługi zakupu, dowozu i ułożenia płyt!

Interesuje Cię kompleksowa usługa? Budujesz dom, garaż, wiatę, kładziesz drogę lub stawiasz płot? Czegokolwiek byś nie robił chętnie Ci w tym pomożemy. FG Beton jest częścią Grupy Flize Gres, która oferuje usługi z segmentu budowlanego. Oferujemy usługi budowlane dla Klientów indywidualnych i przemysłowych. Między innymi prace drogowe, remontowe, roboty ziemne, budowę schronów, projektowanie i wykańczanie wnętrz i ogrodów. Posiadamy także własne biuro projektowe. Poproś sprzedawcę o ofertę dla Ciebie.

FG BETON

TRANSPORT

Znajdujemy się w Skarszewach w województwie Pomorskim. Nasze produkty dowozimy do wszystkich lokalizacji na terenie Polski. Dowozimy nasz asortyment autami HDS, dłużycami i wywrotkami terminowo zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Jak Nasz Zespół Może Ci Dzisiaj Pomóc?